عشق و احترام (تربیت کودک)

عشق و احترام (تربیت کودک)

اختلالات یادگیری-بیش فعالی-مشاوره تحصیلی-روانشناس نوجوان-قانون تربیت-روانشناس کودک-خواب کودکعشق و احترام
یکی از موارد مهمی که بایستی به خوبی درک کنید این حقیقت است که برقراری نظم و رعایت آن بهیچ وجه علاقه فرزندتان را نسبت به شما کاهش نمیدهد. والدینی که تصور میکنند برقراری نظم یعنی تنبیه و سختگیری، در اشتباه هستند.
آموزش نظم یعنی اینکه کودک بیاموزد چگونه رفتار کرده و حد و حدود و خط قرمزها را رعایت کند. به عبارتی نظم یعنی کنترل و نظارت قاطعانه و عادلانه در کنار تشویق و تمجید آن.
آگاه باشید؛ در بینظم ترین و پر هرج و مرج ترین منازل هم عشق و علاقه – حتی به میزان زیادی – وجود دارد اما آنچه وجود نداشته یا مقدار آن بسیار جزئی است، احترام می باشد. اگر کودک عادت کند که به پدر، مادر، خواهر و برادر خود احترام نگذارد، این رویه را ادامه خواهد داد، به دیگران نیز احترام نخواهد گذاشت و در نهایت ادامه ی این وضعیت در مهد کودک یا مدرسه، او را با مشکل مواجه می سازد. بی شک برای اینکه رابطه پدر و مادر با فرزندان رابطه قابل قبول باشد؛ فقط عشق و علاقه کافی نسیت بلکه باید احترام متقابل نیز وجود داشته باشد. بنابراین این اصل را به خاطر بسپارید؛ عشق بدون احترام زیانبار است.

برگرفته از کتاب مادر کافی
نوشته جی.اُ.فراست
ترجمه دکتر مهبد ابراهیمی
زیر نظر دکتر محمد سهامی


برای اطلاعات بیشتر در مورد اختلالات یادگیری، بیش فعالی، مشاوره تحصیلی، روانشناس کودک، روانشناس نوجوان،با شماره 02144975388  تماس حاصل فرمایید؛ همچنین میتوانید از دیگر مقالات سایت در این موارد بهره مند شوید.


Share تاريخ: 1397/01/30 مشاهده : 305

, , , , , ,گذاشتن نظر